*/ ?>

O nás

Slogan Get the most out of your travels

Společnost 4youradventure byla založena na základě jedné hlavní myšlenky: Dělat lidi šťastnými. Abych toho byl schopen, musel jsem nejdříve najít své vlastní štěstí a následně ho sdílet s ostatními. Hodně dlouhou dobu jsem přemýšlel nad tím, co opravdové štěstí vlastně znamená. Naprostá většina lidí v dnešní době zaměňuje opravdové štěstí s bohatstvím a společenským statusem. Směřujíc tou stejnou cestou jsem ale cítil, že v mem živote něco chybí a musel jsem to změnit. Nejdříve jsem opustil svou slibnou karieru v nadnárodní společnosti, která se na první pohled zdála tak jedinečná, ale absolutně mě nenaplňovala a ve skutečnosti pro mě byla nezdravá. Jednoduše jsem následoval hlas svého srdce. Prostě jsem chtěl být venku v přírodě, mít radost z fyzické aktivity, a to všechno sdílet s ostatními lidmi, na kterých mi záleží.

Později se mi do ruky dostala studie Dr. Rogera Walshe “Lifestyle and Mental Health” (Životní styl a duševní zdraví), který v ní z vědeckého hlediska vysvětluje pojem šťestí. K tomu abychom byli šťastní a zdraví bychom měli praktikovat následujících 8 věcí nazvaných “Therapeutic Lifestyle Changes” (Terapeutické změny životního stylu):

  • Tělesné cvičení
  • Zdravá výživa
  • Čas strávený v přírodě
  • Dobročinnost
  • Mezilidské vztahy
  • Rekreace & odpočinek
  • Duševní hodnoty
  • Zvládání stresu a relaxace

S námi prožijete většinu z těchto věcí. Užijete si rekreaci, ale většinou budete velmi fyzicky aktivní. Většinu času strávíte v panenské přírodě daleko od všeho, ale zároveň budete poznávat nové lidi a vytvářet přátelství. Nezapomenutelný výlet vás bezesporu spojí s vaším duchovnem, ale hlavně si budete moci odpočinout a nechat veškerý stres za vámi!

Jan Vykoukal, zakladatel a majitel

Nahoru

Popis

4youradventure je americká společnost sídlící v Reno, NV, nabízející akční dovolenou na motocyklu. Zaměřujeme se na vytvoření unikátně navržených tras a programu pro motorkáře z celého světa. Při realizaci motocyklových vyjížděk a půjčování motocyklů se specializujeme na poskytnutí alternativních cestovních zážitků.

Vize

Naším cílem je poskytnout životní zkušenost cestovatelům skrz zážitky, které vzbuzují opravdové vzrušení.

Nahoru

Cestovní oblast

Většina našich cest povede prašnými stezkami a klikatými silničkami v Nevadě a Kalifornii. V závislosti na ročním období a místních svátcích a událostech bude seznam vyjížděk pravidelně a včas obnovován, abyste si byli schopni v dostatečném předstihu rezervovat své místo. Zaměřujeme se na západní oblast USA s bohatou zlatokopeckou historií a překrásnými přírodními úkazy. Provedeme Vás skrz nepřeberné množství krajinných typů a historických mezníků západních spojených států. Pojedeme ze skalistých hor, přes rozlehlá údolí, do neony osvětlených velkoměst. Budete prožívat dobrodružství při kempování u přírodních koupelí a přespávání v dobových motelech a kasinech, užívat si skvělého jídla které pro Vás bude připravené, a zažívat spoustu zábavy ve skupině cestovatelů, kteří si umí vychutnat život plnými doušky.

Nahoru

Technika

Budeme cestovat na osvědčených cestovních strojích, motocyklech BMW R100GS se vzduchem chlazeným motorem typu boxer. Vpravdě legendární motocykl, který byl vytvořen přesně pro naše cestovní podmínky, kdy se v osmdesátých letech několikrát v řadě stal vítězem Rallye Paříž Dakar a určil tak standard a trend pro cestování na dlouhé vzdálenosti ve volném terénu. Tento typ motorky jsme si zamilovali pro její schopnosti ve volném terénu i na asfaltu, ovladatelnost, odolnost, mechanické vlastnosti a celkovou kvalitu a řemeslný um, se kterým byla vytvořena. Na všech vyjížďkách bude k dispozici doprovodné vozidlo, které s sebou poveze jídlo, pití, vybavení na kampovaní, zdravotnické vybavení, nářadí a náhradní součástky. Zároveň bude k dispozici náhradní motocykl v případě poruchy či poškození původně zapůjčeného stroje.

Nahoru

Náš tým

Společnost 4youradventure byla založena Janem Vykoukalem. Honza se narodil v České Republice a poznal přírodní krasu západních Spojených Států v průběhu jeho studií mezinárodního obchodu na “University of Nevada”. Poté, co procestoval většinu Evropy jako clen českého národního lyžařského družstva, nastoupil do univerzitního lyžařského teamu v Renu. Díky cestováni a závodění v mnoha lyžařských střediscích v USA poznal pestrost přírodních úkazů a obrovsky prostor pro realizaci jeho oblíbených outdoorových aktivit. Honza se po studiích přestěhoval zpět do Evropy a v různých zemích pracoval jako marketingový a prodejní manažer pro nadnárodní společnost. Po několika letech strávených v kancelářích, zasedacích místnostech a na služebních cestách si však řekl, že život je příliš krátký a rozhodl se jít za svým snem. Chtěl zkombinovat jeho lásku ke sportu, cestováni, přírodě a mechanickému umu v jedno. “Kdybych své nadšení nesdílel s ostatními lidmi, ani zdaleka by mě to tak nenaplňovalo” říká Honza a dodává: “a tím nemyslím jen lidi, kteří se rozhodnou odpoutat od svých každodenních povinností a užít si s námi celoživotní zážitek, ale také lidi, kteří jsou součásti teamu 4youradventure a pomáhají mi k naplnění velkého snu.”

Všichni naši průvodci jsou velmi zkušení motocyklový jezdci a cestovatelé, kteří pocházejí z místní oblasti a velmi dobře znají veškeré trasy po kterých budeme cestovat.

Nahoru

Spojte se s námi

Vyberte jazyk