*/ ?>

Půjčovna Motocyklů

BMW R100GS

Popis tohoto motocyklu je možné začít citátem ekonoma Johna Maynarda Keynese; „Pro lidi není obtížné přijmout nové myšlenky, ale zapomenout na staré.“ Odklon od starých myšlenek je nejenom pravdou pro společnost 4youraventure, ale byl také velmi citelný při vývoji řady G/S, kdy v osmdesátých letech 20. století inženýři a nadšenci z BMW úspěšně opustili staré vnímaní motocyklu. Změnili tak směr nejenom vlastního podniku, ale vlastně celého motocyklového průmyslu. Koncem sedmdesátých let minulého století převládal všeobecný názor, že motocykl s terénními ambicemi musí být malý, lehký, a s jednoválcovým motorem. Ale již před 40 lety BMW tuto myšlenku opustilo a uvedlo na trh motocykl R80G/S, který vytvořil zcela novou kategorii - velké cestovní enduro. Série GS je nejenom jedna z nejprodávanějších verzí motocyklu BMW, ale pravé tato motorka je začátkem fenoménu a zcela nového motocyklového segmentu zvaného “Mototuristika”.
GS neboli "Gelande Sport" (terénní sport) spojoval veškeré technické znalosti firmy BMW, co se týče jízdy po i mimo silnici. Když v roce 1981 Hubert Auriol vyhrál vyčerpávající rallye Paris-Dakar na modifikovaném motocyklu R80G/S, legenda byla zrozena. Vzduchem chlazeným boxerem pohaněný motocykl BMW vyhrál legendární rallye Paris-Dakar celkem 4 krát. Posledně v roce 1985, kdy Gaston Rahier sedlal modifikovanou BMW R100GS. Uvedení na trh modelu R100GS přineslo nyní proslulý motor typu boxer o obsahu 980cc spojený s 5 stupňovou převodovkou a dvojitě zalomenou hnací hřídelí, spolu s ráfky s možností použití bezdušových pneumatik. Zadní odpružení paralever nyní nahradilo nedokonalý mono-lever a motor dosahoval nejvyššího výkonu 60 koní. Standardem byl nyní i olejový chladič, ochranné rámy motoru a kapotáže, otáčkoměr a boční kufry. BMW řady GS se vzduchem chlazeným motorem typu boxer se stalo motocyklem číslo jedna pro moto cestovatele a pro opravdové nadšence je stále preferovaným strojem.
BMW R100GS je opravdová legenda. Tato motorka je doma všude tam, kam jen chcete jet. My jsme si ji zamilovali pro její slavnou historii, pro nadšení po pročítání příběhu plných dobrodružství a pro celkovou kvalitu řemeslného zpracování a jednoduchost údržby. Ale ze všeho nejraději se na ni proháníme po Nevadských pustinách a klikatých silničkách Kalifornie. Je to nejlepší motorka, na které můžete objevit krásy západních Spojených Států Amerických, ať už zvolíte kteroukoliv trasu!

Nahoru

Specifikace Motocyklu

Značka a Model BMW R 100GS
Produkční období 1988 - 1996
Motor Čtyřtaktní dvouválec typu Boxer, vzduchem chlazený 2 ventily na válec.
Objem 980 cc
Vrtání x Sání 94 x 70.6 mm
Kompresní poměr 8.5:1
Rozvod paliva 2x 32mm karburátory Bing
Zapalování Elektronické zapalování Bosch
Maximální výkon 60 PS 44 KW při 6500 otáčkách/min
Maximální krouticí moment 76 Nm při 3750 otáčkách/min
Převodovka / Hnací ústroji 5 stupňová / hřídel
Přední vidlice Teleskopická vidlice se zdvihem 220mm
Zadní zavěšení Jednostranná zadní kyvka s odpružením Paralever
Přední brzda Jednostranný disk 285mm s 2 pístovou čelistí
Zadní brzda Bubnová 200mm
Přední pneu 90/90-21
Zadní pneu 130/80-17
Výška sedáku 850mm
Váha 210 kg / 462 lbs
Objem palivové nádrže 24 litrů / 6.2 gal
Maximální rychlost 178.2 km/h / 112.47 mph

Nahoru

Ceník

Denní sazba

1-2 dny: $139.00
3-7 dní: $129.00
8+ dní: $99.00

Půjčovné zahrnuje

  • Povinné ručení
  • Neomezené kilometry
  • 24 hodinovou asistenční službu
  • Doporučení tras a mapu

Příslušenství zahrnuté v ceně:

  • Ochranné kryty rukou
  • Ochranný štít
  • Nosič zavazadel s kufry
  • Vyhřívané rukojeti (v případě dostupnosti)
  • 12V / USB konektor
  • Zámek kotouče přední brzdy

Příslušenství za příplatek (denní sazba):

Helma: $5.00
Brašna na nádrž: $5.00
Motocyklová bunda nebo kalhoty: $5.00
Kombinace motocyklové bundy, kalhot a helmy: $10.00

Možnost havarijního pojištění:

Nahoru

Podmínky pro zapůjčení motocyklu:

Rezervace: Pro zapůjčení motocyklu vyžadujeme předčasnou rezervaci. Pro rezervaci použijte rezervační formulář. Rezervace vašeho motocyklu bude potvrzena po obdržení kompletně vyplněného rezervačního formuláře. Vrácení zapůjčeného motocyklu je možné od pondělí do soboty mezi 9:00 a 17:30. Vrácení mimo určenou dobu je možné po individuální dohodě a je zpoplatněno. Podmínky a zálohy: Naše pojistka vyžaduje, aby osoby zapůjčující si motocykl byly ve věku min. 20 let, měly platný řidičský průkaz skupiny A a minimálně dva roky praxe řízení motocyklu o objemu 450cc nebo více. Vratná záloha ve výši $1500, zaplacena kreditní kartou na místě při předání motocyklu, je vyžadována. Při zakoupení havarijního pojištění CDW II se tato záloha snižuje na $750. Řidič i případný spolujezdec musí podepsat prohlášení o odpovědnosti před samotným zapůjčením motocyklu. Veškeré ceny jsou uvedeny v amerických dolarech. Provozovatel si vyhrazuje právo na změnu bez předčasného ohlášení a určení důvodu.

Nahoru

Spojte se s námi

Vyberte jazyk