*/ ?>

Reference

Baja California je zajímavá destinace pro příznivce ježdění ve volném terénu. 25 let stare GS jsou pro toto místo dobrou volbou, díky své odolnosti a dají se na nich v pohodě zvládat I delší asfaltové přesuny. Výhodou akce je asistenční auto, které převáží bagáž, tím pádem se dá jezdit “nalehko” bez kufrů i v náročnějších terénech. Kempování přímo u oceánu bylo skvělým zážitkem, stejně jako vše ostatní během celé výpravy. Díky 4YA!

Ladislav Škoda, Zlín, Česká Republika


Super zazitek, exoticka zeme, spousta legrace a prozitku a hlavne zdokonaleni jizdnich dovednosti a znalosti o Mexiku.

Petr Bubeníček, Kutná Hora, Česká Republika


Rozhodnutí uskutečnit motocyklovou expedici s 4youradventure jsem udělal teprve dva měsíce před samotným odjezdem. Nemel jsem tak moc času na přípravu a na vyřízení potřebných víz. Nevěděl jsem přesně co mám očekávat protože team 4youradventure jsem osobně neznal. Byli mi pouze doporučeni mým dobrým přítelem. Přes to všechno se tento výlet stal jedním z nejlepších motovýletů, jaký jsem kdy absolvoval. Baja California pro mě byla extrémně exotickým místem co se týče kultury, přírody a národních památek. Baja je největší poloostrov světa a my jsme jej projeli prakticky celý.

V průběhu celého výletu jsem měl šanci vidět tamní specifické atrakce, díky kterým jsem měl po celou dobu úsměv na tváři jako malé dítě. A to díky mým bohatým cestovatelským zkušenostem o mě říkají, že mě jen tak něco nepřekvapí. Ale jak jinak bych mel reagovat na neomezenou jízdu mezi obrovskými kaktusy nebo blízké setkání s velrybami a tuleni a posléze noc strávenou na překrásné pláži přímo u Pacifiku? A to jsem ani nezmínil náročnou jízdu přes hory okolo vyhaslých sopek se spoustou brodu a průjezd části trasy slavné rallye Baja1000 s nezapomenutelnou návštěvou jednoho z check pointů Coco's Corner. Nespočetné míle jízdy po písčitých plážích mezi slanými jezery; průjezdy zatáček klikatých silnic s perfektním asfaltem a výhledy přímo na oceán - to byla forma zábavy, kterou jsem nikdy předtím nepoznal; sen každého motorkáře!

Jednou z nejdůležitějších věcí na každém výletu je ta správná společnost a výborná organizace. Obě výše uvedené byly na vynikající úrovni. Atmosféra během celého výletu byla velmi příjemná, užili jsme si srandy a všechna rozhodnuti byla udělána demokratickým způsobem bez jakéhokoliv naléhání a stresu. Organizátoři se postarali i o tu poslední maličkost co se týče kempováni a využití volného času a zabavení klientů - včetně poskytnutí mořského kayaku! Navíc se hlavní průvodce ukázal být velmi dobrým kuchařem a zasvětil nás do tajů klasické mexické kuchyně.

V noci jsme spali na opravdu výjimečných místech a také v příjemných hotelech kde jsme se velmi často potkali s jinými moto cestovateli. Zapůjčené motocykly BMW R100GS se ukázaly býti fenomenální - velmi odolné, velice dobře připravené a osazené excelentními pneu. Veškeré menší technické problémy, které nastaly během jízdy drsným terénem, byly okamžitě vyřešeny doprovodným teamem díky doprovodnému vozidlu s náhradními díly a potřebným nářadím.

Za 12 dni jsme urazili více než 3500 km – a jen půlka z toho byla po zpevněných asfaltových silnicích. Pro mě osobně to bylo jedinečné překvapení – myslel bych si, že průvodce nás spíše povede po asfaltu než by nás povzbuzoval k vyzkoušení skutečně náročného offroadu. To jsem se ale opravdu mýlil - s 4youradventure si jízdu offroad opravdu užijete!

Co se týče místních Mexičanů, byli všichni velice přátelští a pokud bylo potřeba, ochotni kdykoliv pomoci.

Pokud se poohlížíte po možnosti aktivní dovolené na motorce, kde by jste se zbavili veškerého stresu každodenního života, můžu vám společnost 4youradventure vřele doporučit!

Číst více

Marcin Morawski


Jirka Valta, Prague, Czech Republic

“Díky za skvělý zážitek, skvěle naplánovaná cesta, terénem i po asfaltu, kdy bylo super se kochat nádhernými přírodními scenériemi, koupat se divočině v přírodních horkých vřídlech, dát si pivko ve městě duchů v dobovém Salonu, ale i poznat život ve velkoměstech jako je Las Vegas či San Francisco. Prostě ochutnávka Ameriky od všeho kousek. Přeji hodně úspěchů při pořádání dalších dobrodružných cest, a plno spokojených cestovatelů.”

Jirka Valta, Praha, Česká Republika (Artaj1@seznam.cz)


Petr Raboch, Prague, Czech Republic

“Zdravím všechny motorkáře a dobrodruhy. Cestu skrze nevadskou poušť a Californii na starých dobrých bavorácích GS jsem absolvoval v roce 2013 a splnil jsem si tím jeden ze svých snů. V sedle bavoráků jsme projeli zhruba 3300 km po asfaltu i prašných šotolinových cestách skrze nevadskou poušť, Údolí smrti, kráter sopky, navštívili jsme Las Vegas, Santa Cruz, San Francisco, Reno a další menší městečka. Zažili jsme úžasné kontrasty samoty v rozlehlé pouštní krajině, koupání v přírodních horkých pramenech a na druhé straně tepajícího nočního života v Las Vegas. Cesta byla dobře připravená a vyvážená z hlediska délky jednotlivých tras, povrchů, po kterých se jede a způsobu nocování v kempech a hotelech. Z cesty jsem si odvezl velké množství zážitků, které mi zůstanou do konce života. Doporučil bych ji každému, kdo chce zažít něco mimořádného s nádechem dobrodružství a přírodní romantiky. Přeju všem, kteří se rozhodnou se na cestu vydat hodně štěstí, nebudete litovat. Díky agentuře 4youradventure za perfektní organizaci a životní zážitek.”

Petr Raboch, Praha, Česká Republika (rabochp@centrum.cz)


Milan Cernin, Prague, Czech Republic

“Abych pravdu řekl, nikdy jsem nějak nedoufal, že se kouknu za "velkou louži". O to méně, že část projedu po jedné ose. Člověk na jednu stranu pozná USA celým svým tělem, ale na druhou stranu má všechno o něco blíže.

Během 12ti denní cesty jsme si užili nejen dlouhé, ale fantastické míle Nevadskou pouští, scenérie Údolí smrti, oživující se slávu divokého západu a noční život neřestného Las Vegas, ale také klid říčních údolí na rozmezí států Nevada a Kalifornie, nekonečné lány sadů, vinic a polí, jízdu po hřebenech vysoko nad Pacifikem, klid San Franciska a panenskou přírodu kolem jezera Tahoe. Zakončeno procházkou po "největším z malých měst na světě" Renu.

To vše po boku našich průvodců, kteří se svého úkolu zhostili s profesionální lehkostí. Ať se jednalo o ubytování, stravu, ale i servis i tak bezproblémových motorek.

Co dodat, těším se na příště. Hoši dík za skvělé zážitky.

Milan Cernin, Praha, Česká Republika (milan.cermin@abra.eu)

Spojte se s námi

Vyberte jazyk